خانه » اخبار و تازه ها » اطلاعیه سی و پنجمین باشگاه نجوم اردبیل

اطلاعیه سی و پنجمین باشگاه نجوم اردبیل

ساعت : 16 تا 18
تاریخ : هفته آخر مهر ماه
مکان: مکان و تاریخ به زودی اعلام خواهد شد.

◄ لطفا برای آشنایی با نحوه ارایه مقاله در باشگاه نجوم اردبیل و نقشه ماهواره ای و توضیحات بیشتر در مورد گردهمایی نجوم اردبیل  به ادامه مطلب مراجعه نمایید:

اکیپر

مطمئنا سوالاتی در ذهن شما علاقمندان و عزیزان نسبت به باشگاه نجوم اردبیل وجود دارد که امیدواریم با مطالعه مطالب زیر پاسخ سوالاتتان را بگیرید:

۱باشگاه نجوم در چه تاریخ و توسط چه کسی تأسیس شد؟

باشگاه نجوم اردبیل در اسفند ماه 1388 توسط تعدادی از اعضای انجمن ستاره شناسان کیهان بیکران اردبیل تأسیس شد و تمامی گروه های نجومی استان در رشد  و توسعه آن سهیم بوده و همکاری دارند.

۲هدف شما از تشکیل باشگاه نجوم چیست؟

هدف اصلی تشکیل باشگاه نجوم , رشد و ترویج نجوم , بالا بردن سطح علمی اعضای انجمن , آشنایی عزیزان علاقمند با نجوم و همچنین جذب افراد علاقه مند به نجوم می باشد.

۳تشکیل باشگاه نجوم چه سودی برای شما دارد؟

تنها سودی که به گروه سرپرستی باشگاه می رسد رشد نجوم در شهر و استان اردبیل می باشد و هیچ سود مالی برای گروه اجرایی ندارد بلکه بسیاری از هزینه ها را نیز متقبل می شوند. این یک کار عام المنفعه می باشد.

۴در باشگاه نجوم چه کارهایی انجام می شود؟

در باشگاه نجوم گردهمایی با موضوعات نجومی برگزار می شود و افراد مطلع در زمینه نجوم مطالب خود را برای حاضرین در باشگاه ارائه می دهند. همچنین ارایه جدیدترین اخبار نجومی و بخش مسابقه نجومی ماه با جایزه کتب نجومی و در ورت مساعد بودن شرایط جوی برگزاری رصد و بحث و گفت و گوی آزاد علمی و برگزاری ویدئو کنفرانس با دانشمندان مطرح ایرانی و…  از دیگر بخش های این برنامه علمی می باشد.

۵گردهمایی های باشگاه چه زمانی برگزار می شود؟

سعی بر این است که همایش بعد از ظهر آخرین پنجشنبه یا جمعه هر ماه برگزار شود. مگر آنکه به دلیل شرایط خاص استثنائاتی پیش بیاید و در زمان دیگری برگزار شود که آن هم اطلاع رسانی خواهد شد شما می توانید برای ادریافت پیامک های اطلاع رسانی نام و شماره همراه خود را در برنامه در لیست شماره ها وارد نمایید تا در بانک اعضای باشگاه نجوم اردبیل عضو شده و برای برنامه های بعدی به شما اطلاع رسانی شود.

۶باشگاه نجوم در کجا و توسط چه کسانی برگزار می شود؟

سعی ما بر این است که برگزاری باشگاه نجوم معطوف به یک مکان خاص نباشد به همین دلیل در مکان های متعددی برنامه را برگزار می کنیم. بدین ترتیب مکانهایی –کتابخانه شهید مطهری اردبیل ، سالن کنفرانس استادیوم رضازاده ، دبیرستان دکتر شریعتی و موسسه نوین اردبیل و سالن کنفرانس دانشگاه  های آزاد و پیام نور و محقق اردبیلی– که در آن ها این برنامه اجرا می شود میان علاقه مندان نجوم شناخته خواهد شد و همچنین همکاری و وحدت میان گروه های نجومی اردبیل میتواند در رشد و توسعه این برنامه مثمر ثمر باشد. (انجمن کاوشگران کیهان بیکران آسمان سبلان به عنوان متولی و حامی اصلی برگزاری این برنامه و انجمنهای  ستاره شناسان کیهان بیکران، انجمن نجوم آسمان سبلان، انجمن نجوم دانشگاه پیام نور،  هسته علمی نجوم بسیج دانشگاه محقق اردبیلی، انجمن های علمی موسسه آموزش عالی نوین اردبیل،  انجمن های علمی دانشگاه محقق اردبیلی، انجمن های اسلامی دانش آموزان اردبیل،  کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل، معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان اردبیل و … جزو گروه های مشارکت کننده در اجرای این برنامه هستند.)

۷موضوعاتی که ارائه می شوند چگونه انتخاب می شوند؟

این موضوعات توسط گروه داوری  باشگاه انتخاب می شوند. شما هم می توانید با ارسال نظرات خود به ما، گروه سرپرستی را در انتخاب موضوعات بهتر و مورد علاقه اتان یاری کنید.

۸چه کسانی می توانند در باشگاه های نجوم شرکت کنند؟

شرکت در باشگاه نجوم اردبیل برای عموم آزاد و رایگان است و هر فردی با هر سطحی از دانش نجومی می تواند در باشگاه ها حضور داشته باشد.

۹چه کسانی می توانند در همایش ها مطالب خود را ارائه بدهند؟

افرادی که در باشگاه نجوم مطالب خود را ارائه می دهند چندین سال در زمینه های مختلف نجوم فعالیت جدی می کنند، همچنین اطلاعات بالا و توانایی ارائه مطالب خوبی دارند. همچنین سعی بر این است که در هر باشگاه از یکی از اساتید نجوم کشور دعوت به عمل بیاید و آنها برای حضار محترم صحبت کنند. این امر تا کنون انجام شده و انشالله در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

شما هم اگر می خواهید مطلب ارائه بدهید ، می توانید با ما تماس بگیرید تا پس از هماهنگی کامل با گروه سرپرستی شما هم در باشگاه های بعدی مطالب خود را ارائه دهید. مطالب و مقالات ارسالی پس از بررسی و داوری توسط کمیته علمی‌باشگاه ، تایید و یا رد و در صورت تایید برنامه زمانی ارائه مقالات و مطالب علمی، اعلام خواهند شد.(موضوعات مقالات و مطالب ارسالی باید در یکی از زمینه‌های نجوم و هوافضا و موضوعات مرتبط باشد.  فرمت ارائه باید به صورت فایل پاور پوینت باشد که یک هفته مانده به زمان اجرای باشگاه باید برای تایید محتوای علمی‌به آدرس ایمیل داوران، ارسال گردد. )

۱۰چرا در باشگاه نجوم مطالب تخصصی تری ارائه نمی شود؟

در باشگاه نجوم افراد با سطح علمی مختلفی حضور پیدا می کنند و از آنجایی که هدف ما رشد و ترویج، و جذب علاقمندان است نه ایجاد یک کلاس درس، پس سعی ما بر این است که مطالب را ساده تر و به صورتی بیان کنیم که برای همه قابل فهم و جذاب باشد.

۱۱برنامه های آینده باشگاه چیست؟

قطعا باشگاه نجوم اردبیلبه عنوان عضوی از سازمان مردمی نجوم در اردبیل تنها قصد برگزاری گردهمایی ندارد. انشاالله در آینده برنامه هایی از جمله برگزاری رصد های عمومی، تور های رصدی، همایش هایی تخصصی، کارگاه های نجومی و برگزاری نمایشگاه و غیره در دستور کار گروه سرپرستی خواهد بود.

۱۲فعالیت باشگاه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

سعی ما بر این است که فعالیت این باشگاه برای همیشه ادامه پیدا کند و تا جایی که بتوانیم به ترویج علم و دانش به ویژه دانش نجوم در اردبیل بپردازیم. امید است فعالیت های ترویجی این برنامه باعث ارتقای سطح علمی استان در زمینه دانش نجوم در آینده گردد

۱۳چگونه می توانیم با گروه سرپرستی باشگاه نجوم در ارتباط باشیم؟

شما می توانید با ارسال نظرات خود در زیر مطالب، یا از طریق منوی تماس با ما یا پر کردن فرم های نظر سنجی در برنامه ها,  با ما در ارتباط باشید. همچنین میتوانید مطالب و اخبار نجومی را از طریق ارسال مطلب به ایمیل انجمن برایمان ارسال کنید تا بعنوان خبر در سایت قرار گیرند.

همینطور می توانید با ارسال ایمیل به khat_2@yahoo.com  یا ارسال پیامک به 09355138700 نظرات، انتقادات، پیشنهادات و تمامی صحبت های خود را با گروه سرپرستی مطرح کنید.

◄ اگر از شرکت در گردهمایی نجوم اردبیل لذت می‌برید آنرا به دوستان خود توصیه کنید.

————————————————————————————————–

دانلود فرم های مورد نیاز برای ارایه مطلب: 

◘   دانلود فرم درخواست ارائه مطالب علمی در باشگاه نجوم اردبیل (فرمت فایل PDF) ◘   دانلود فرم درخواست ارائه مطالب علمی در باشگاه نجوم اردبیل (فرمت فایل پاور پوینت)   عکس ماهواره ای از مکان های باشگاه نجوم اردبیل: 1- مکان  شماره یک:     اردبیل- میدان بسیج ، استادیوم 6000 نفری رضا زاده ، سالن کنفرانس. سالن رضازاده   2- مکان شماره دو:   اردبیل- میدان ورزش – جنب اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی- سالن بیضاء کتابخانه عمومی شهید مطهری .

کتابخانه شهیدی مطهری

 

•  قسمتی از متن فوق از  سایت باشگاه نجوم ساری با ویرایش اخذ شده است.

1370206257_rss لطفا برای مشاهده گزاش باشگاه های ستاره شناسی و تصاویر و مقالات ارایه شده اینجا کلیک نمایید.

کد دو بعدی این صفحه:

22 نظر

 1. شورای داوری

  مقالات ارسالی دوستان پس از داوری به نوبت بندی خواهد شد و مقالاتی که زودتر ارسال شوند در اولویت خواهند بود. شورای داوری

 2. با سپاس از نظرات شما ، حتما در جلسه کارگروه مطرح خواهد شد

 3. باسلام

  تشکر از حضورتان.لینک شدید

  کهکشانی باشید
  گروه ستاره شناسی همایون

 4. bu makan ne zaman moshaxas olajax inshala ?

 5. خواهشا مکان رو خیلی زودتر بگید نه روز برگذاری واقعا برای انجمنی بااین همه افراد بافرهنگ وفرهیخته بد هست

  • باسلام- اعلام زمان باشگاه از سیستم پیامکی فقط چندساعت قبل از برگزاری باشگاه چهره خوبی از باشگاه برای حضار نمیده

   • معاونت اداری

    جناب آیرج و آقای عبدالرضا، انشالله اراده ما بر آن است که اعضای انجمن از طریق وبایت پیگیر نحوه اجرای برنامه ها باشند. اطلاع رسانی از طریق پیامک ها صرفا جهت یاد آوری می باشد، انشالله عی میکینم تا اطلاع رسانی پیامکی یک روز زودتر انجام شود/ پا از نظرات سازنده دوستان واعضای گرامی.

    • مسئول اجرایی باشگاه.رضا

     باسلام- البته بیشتر سعی خواهیم کرد تا اطلاع رسانی را دو سه روز قبل از باشگاه انجام بدیم تا برای غیر اعضا هم بهتر باشد

 6. دوستانی که تمایل دارند مکان و زمان برگزاری باشگاه زودتر برایشان از طریق پیامک ها ارسال شود لطفا نسبت به عضویت در انجمن اقدام فرمایند ، هر چند تلاش ما بر این است که مکان ثابتی را برای این امر اختصاص بدیم ولی مشکلات اجرایی و عدم همراهی بعضی دوستان باعث شده تا حد اکثر یک هفته زودتر اطلاع رسانی بشود ، به خاطر اطلاع رسانی دیر هنگام باشگاه 8ام هم از تمامی دوستانی که از طریق وبسایت اقدام کرده اند پوزش می طلبم. منتظر نظرات شما در باشگاه نجوم و هوافضای اربیل هستیم.

 7. دوستان جهت برنامه ریزی برای حضور خود توجهخ فرمایند که باتووجه به درخواست اکثریت حضار باشگاه نجوم اردبیل ممکن است زمان باشگاه از 2ساعت به 2:30 افزایش پیدا کند . موضوع در جلسه برگذاری باشگاه مطرح و برای اجرا خدمت شما عرض خواهد شد.باتشکر . کارگروه برگزاری باشگاه

 8. علی قادری

  واقعا برگزاری گردهمایی نجوم باعث ایجاد یک جریان علمی در شهر ما شده است. از آقای برنجیان و سایر دوستان بخاطر انجام چنین برنامه زیبایی تشکر دارم.

  • سلام
   متشکرم اقای قادری- حقیقتا این تلاش شبانه روزی دوستان میروسونه که چنین برنامه ای با روند یکپارچه داره در شهرمون اجرا میشه
   شما هم اگه مایل بودید میتونید به تیم مدیریت باشگاه نجوم بپیوندید

 9. رامین اسماعیل زاده

  با سلام و عرض ادب
  در صورت امکان همایش ماهانه رو چهارشنبه ها برگزار کنین ممنون میشیم چون روز های پنج شنبه دانشگاه کلاس داریم و نمی تونیم شرکت کنیم.

  • جناب اسماعیل زاده در جلسه کارگروه مطرح و در صورت تصویب حتما اجرایی خواهد شد. با سپاس از درج نظر شما دوست عزیز!

 10. از دوستانی که در کارگروه اجرایی کمک حال اجرای طولانی ترین برنامه علمی آزاد استان هستند ، با اهدای لوح سپاس تقدیر خواهد شد.
  روابط عمومی انجمن نجوم اردبیل

 11. رضا برنجیان

  باسلام
  ضمن عرض پوزش از لغو شدن باشگاه 23 ام در آذر ماه , انشااله 30 بهمن ماه با برنامه و بخش های متنوع نجومی در خدمت دوستداران نجوم خواهیم بود
  برنجیان- دبیر برگزاری باشگاه

 12. رضا برنجیان

  دوستانی که تمایل دارند برای اجرای باشگاه های نجوم انجمن ستاره شناسان کیهان بیکران همکاری و فعالیت کنند با شماره 09355138700 تماس بگیرند
  باتشکر

 13. خبر آمد خبری در راه است.
  به زودی باشگاه های نجوم اردبیل با رویکردی منظم و جدید با کادر جوان و جدید برگزار خواهد شد. منتظر حضور شما دوستان عزیز در باشگاه 32 اسفند 96 هستیم.

 14. باشگاه سی و دوم 21 اسفند سالن رضا زاده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.